Szafka na buty - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przedpokój - miejsce, które goście widzą jako pierwsze, kiedy odwiedzają nasze mieszkanie. Powinno się ono prezentować nienagannie: przede wszystkim zachwycać porządkiem oraz optymalnie zagospodarowaną przestrzenią. Aby zachowanie ładu w miejscu, w którym przechowywana jest odzież wierzchnia oraz obuwie było możliwe, konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań wnętrzarskich. Zdecydowanie coraz większą popularnością cieszą się obecnie szafki na buty, które sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich hallach w apartamentach w blokach. Zanim zdecydujesz się na zakup takiego mebla, zapoznaj się z kilkoma niuansami, na które warto zwrócić uwagę.

Odpowiedni rozmiar, aby szafka na buty nie zabrała zbyt wielkiej przestrzeni

Temu aspektowi warto poświęcić chwilę zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na praktycznym zagospodarowaniu niewielkiego przedpokoju. Rozmiar w przypadku tego rodzaju mebla, w takich wnętrzach ma ogromne znaczenie: zbyt szeroki i masywny model, owszem, pomieści więcej obuwia, ale kosztem powierzchni użytkowej. Komfort poruszania się po przedpokoju jest wystarczająco ograniczony ze względu na jego niewielkie rozmiary, dlatego konstrukcja szafki musi być przemyślana.

W meblach, które są wyposażone w głębokie pojemniki otwierane pod skosem, możemy bez trudu pomieścić buty codziennego użytku. Takie warianty zazwyczaj są dość wąskie i mogą występować jako meble przystosowane do ustawienia na podłożu bądź do podwieszenia na ścianie. W niewielkich pomieszczeniach na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te ostatnie - przestrzeń pod wiszącą szafką na buty również można wykorzystać, np. układając pod nią praktyczny ociekacz.

Rynienka pod meblem do przechowywania butów jest świetnym pomysłem - pozwala na osuszenie obuwia przed wsadzeniem go do szuflady bądź pojemnika, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się meblem w nienaruszonym stanie wizualnym.

Kształt, kolor, funkcjonalność szafki na buty

Wielu z nas przykłada ogromną wagę do tego, by każdy element wyposażenia w mieszkaniu był ze sobą spójny. Jest to praktyka bardzo dobra, pozwalająca na zachowanie jednolitości stylistycznej wszystkich pomieszczeń w domu. Również w przypadku przedpokoju nie należy ignorować tej kwestii - meble, takie jak wieszaki czy szafki na buty, powinny ze sobą idealnie współgrać: przede wszystkim pod względem kolorystyki oraz faktury tworzywa, z jakiego są one wykonane.

Warto wspomnieć też o możliwości uzyskania szafek na buty, które różnią się funkcjonalnością. Na rynku dostępne są modele z wysuwanymi szufladami, drzwiczkami otwieranymi w sposób klasyczny, przypominające mikroskopijne wersje garderób, w postaci otwartych półek oraz tych z przesuwanymi panelami, a także takie, które wyposażone są w schowki, otwierające się pod kątem. Poza spójnością estetyczną warto zwrócić uwagę na praktyczność - a więc wybrać odpowiedni system działania szafki na buty.

Wygodne przechowywanie obuwia i nie tylko

Te meble do przedpokoju, które są tworzone w zgodzie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi, mogą być nie tylko piękne, ale i wygodne - do przechowywania, a nawet siedzenia. Szafka może mieć kształt niezbyt wysokiej skrzyni otwieranej od góry, której wieko stanowi wygodne, tapicerowane siedzisko ze środkiem z pianki lub twarda powierzchnia, przypominająca z wyglądu ławkę parkową. Opcji jest naprawdę wiele, a co do wysokiej funkcjonalności takiego rozwiązania nie ma żadnych wątpliwości. Szafka na buty z siedziskiem nie tylko ułatwia zachowanie porządku w przedpokoju, ale też pozwala na komfortowe zakładanie i zdejmowanie obuwia.

Jeśli przedpokój w Twoim mieszkaniu jest wystarczająco duży, by pomieścić np. szafę w zabudowie, w której już przechowujesz ubrania wierzchnie oraz buty, takie siedzisko może pełnić funkcję schowka na kapcie przeznaczone do użytku dla gości. Możliwość skorzystania z miękkich, ciepłych pantofli domowych z pewnością zostanie doceniona przez odwiedzających. Taki mebel podniesie walory estetyczne przedpokoju, a ponadto pozwoli Ci zadbać o nieskazitelny porządek w łatwiejszy sposób.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password