CZYM JEST FORNIR I DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Ciepło i przytulność wnętrz to sekret, który można odkryć, stosując odpowiednie dodatki i meble.

Naturalne drewno niestety jest dla wielu z nas nieosiągalne ze względu na horrendalne ceny, natomiast doskonałą alternatywą są meble fornirowane. Swoimi właściwościami, jak i wyglądem nie odbiegają od drewna, natomiast sporą różnicę można zauważyć w portfelu. Przyjrzyjmy się im z bliska, sprawdźmy, czy są one na tyle wytrzymałe, by można było zastosować je w najbardziej wymagających miejscach

Fornir ? prawie jak drewno

Fornir to nazwa, którą często spotyka się w sklepach meblowych, nie mniej dla wielu jest to określenie dość enigmatyczne. W istocie fornirem nazywa się naturalną okleinę o różnej grubości (od 0,6 mm do 2 mm), którą przykleja się do płyty meblowej.

Przyglądając się z bliska fornirowi, możemy go przyrównać do cienkiego, acz szalenie wytrzymałego plastra drewna, które nadaje meblom odpowiedniego, naturalnego wyglądu i zapewnia ich wytrzymałość. Ważną informacją jest to, że fornir zachowuje właściwości drewna, a więc dla potencjalnego konsumenta często używana szafka na buty w okleinie naturalnej będzie najtrafniejszym wyborem, który spełni wysokie wymagania użytkowników.

Jak powstaje fornir?

Powiedzieliśmy już, że fornir jest cienkim plastrem drewna, a więc analogicznie rzecz biorąc, powstaje on z drzewa, a konkretnie z jego pnia. W pierwszym etapie produkcji pień przeznaczony do produkcji forniru musi odparować. Kolejno, po właściwym osuszeniu pień poddawany jest skrawaniu kolejnych arkuszy. To zadanie wymagające niemałej precyzji, ponieważ arkusze są następnie łączone dokładnie w takiej samej kolejności, w jakiej zostały skrojone. To właśnie dzięki temu procesowi tak chętnie kupowane przez Polaków fornirowane meble do przedpokoju mają perfekcyjnie odtworzony rysunek słojów z zachowaniem ich naturalnej proporcji.

Kupując meble do przedpokoju fornirowane, oczekujemy od nich wysokiej odporności na zniszczenia. Rzeczywiście, stawiając na ten rodzaj mebli, możemy być pewni, że nasze oczekiwanie zostanie spełnione. Podstawą do wykonania forniru są bowiem dobrze nam wszystkim znane drzewa liściaste tj. jesion, klon, brzoza, olcha, sosna czy orzech. Oprócz wymienionych można spotkać także fornir o egzotycznym pochodzeniu.

Wymagające meble do przedpokoju ? tylko z forniru

Przeglądając ofertę meblarską, można ulec pokusie i wybrać tańsze modele. Niestety, te zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia i to w niedługim czasie użytkowania. Solidna szafka na buty w okleinie naturalnej będzie cieszyła nasze oko przez wiele lat.

Dodajmy także, że meble do przedpokoju nie muszą być tradycyjnymi. Fornir daje wiele możliwości aranżacyjnych i tym samym zwykła szafka na buty w okleinie naturalnej może nas zaskoczyć paletą barw, ciekawą aplikacją czy efektownym rzeźbieniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password