Jak urządzić modny korytarz?

Urządzasz swoje mieszkanie i zastanawiasz się, co zrobić, by pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzisz po otwarciu drzwi, zachwycało atrakcyjnym wyglądem i funkcjonalnością? Zaprojektowanie stylowego, modnego korytarza to nie lada wyzwanie ? konieczny jest dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, oświetlenia, szafek na buty, haczyków i wieszaków, a także luster i - oczywiście - dodatków, aby przedpokój stanowił godną wizytówkę Twojego domu!

Problematyczna przestrzeń, która jest wizytówką mieszkania

Ograniczona powierzchnia przedpokoju sprawia, że jego stylowe i modne zaaranżowanie nie jest zadaniem łatwym. A warto zadbać o to, by korytarz prezentował się godnie ? w końcu jest to pierwsze pomieszczenie, na którego podstawie nasi goście wyrabiają sobie opinię na temat całego mieszkania. Zastosowanie odpowiednich mebli ? modnych szafek na buty z siedziskami, wieszaków, luster czy wąskich szaf, które są idealnie dobrane do estetyki domu, jest absolutnie konieczne do stworzenia stylowego przedpokoju.

Optyczne powiększanie i rozjaśnianie przedpokoju

Problematyczną kwestią w urządzaniu modnego korytarza może okazać się także niedostateczne oświetlenie. Rozwiązań tego problemu naprawdę wiele - zwłaszcza dla mieszkań, które są urządzone w stylu nowoczesnym.

Jeśli Twój korytarz nie jest odpowiednio doświetlony w sposób naturalny (czyli nie posiada okien), warto postawić na dyskretne, modne kinkiety bądź spoty, które punktowo rozjaśnią najbardziej zaciemnione miejsca. Doskonale sprawdzą się także przypodłogowe taśmy LED RGB, których kolor można dowolnie dostosowywać, a także te instalowane na suficie.

Znaczenie ma również kolor ścian, który powinien być stosunkowo jasny ? sugerujemy wybór barw takich jak beże, pastele, delikatne szarości. Na szczególną uwagę zasługuje także kolor wyposażenia - wieszaków, zabudowy, szafek na buty z siedziskami, które powinny być nie tylko spójne wizualnie, ale też jasne. Świetnie sprawdzą się modne meble do przedpokoju w odcieniach bieli, naturalnego klonu, jasnego dębu, sosny bielonej czy szarości.

Na optyczne powiększenie korytarza ma wpływ obecność luster, które nie tylko umożliwiają rozpraszanie światła, ale też ?wydłużają? pomieszczenie, przez co przedpokój wydaje się znacznie bardziej przestronny.

Jak urządzić modny korytarz? Praktyczne i eleganckie szafki na buty z siedziskami i inne elementy wyposażenia

O estetyce pierwszego pomieszczenia, jakie widzimy po wejściu do mieszkania, decyduje przede wszystkim sposób wykończenia, dobór odpowiednich mebli (w tym modnych szafek na buty, a nawet wieszaków) oraz oświetlenia. Niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest lokum, konieczny jest dobór odpowiedniego wyposażenia i subtelnych ozdób. W wąskich korytarzach doskonale sprawdzą się niewielkie, https://szafkanabuty.pl/3-szafki-na-butypraktyczne i modne szafki na buty z dekoracyjnymi, pikowanymi siedziskami, które wizualnie mogą współgrać z lustrami oraz wieszakami czy zabudowaną szafą na ubrania wierzchnie. To bardzo praktyczne meble do przedpokoju, które nie tylko ułatwią organizację butów wszystkich domowników, ale też sprawdzą się jako środek do zachowania porządku.

W niewielkich mieszkaniach, których wysokość pozwala na zamontowanie dodatkowych szafek pod sufitem, świetnie sprawdzą się także pawlacze ? najlepiej takie, których fronty współgrają z kolorem ścian. Takie meble do korytarza są neutralne i niezwykle praktyczne, a odpowiednio dobrane nie zabierają cennej, ograniczonej przestrzeni.

Modny korytarz powinien być spójny ze stylistyką całego mieszkania

W dobrym guście jest urządzanie lokum w taki sposób, aby wszystkie pomieszczenia były spójne pod względem wizualnym. Pracując nad estetyką korytarza, warto więc zadbać o to, by kolory szafek na buty, pawlaczy, wieszaków oraz sposób wykończenia ścian był tożsamy z tym, co zastaniemy w pozostałych wnętrzach - salonie, kuchni, sypialni. Należy pamiętać, że pomimo tego, że przedpokój jest przestrzenią, w której spędzamy najmniej czasu, to jednak stanowi on wizytówkę całego mieszkania. Ze względu na to, powinien on być przede wszystkim funkcjonalny i umożliwiający łatwe przechowywanie butów i odzieży wierzchniej, ale też zaaranżowany w sposób atrakcyjny.

Urządzasz swoje mieszkanie i zastanawiasz się, co zrobić, by pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzisz po otwarciu...

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password